Nawigacja

Wydarzenia

Nawiązanie współpracy CPT ABW z INTCEN

CPT ABW we współpracy z Centrum Analiz Wywiadowczych UE w Brukseli (INTCEN) zorganizowało warsztaty w ramach projektu nr PL/2018/PR/0061 „Sprawniejsze rozpoznawanie zagrożeń asymetrycznych – tendencje, wskaźniki, zależności”.

W ramach realizowanego projektu dotyczącego problematyki terroryzmu w kontekście zagrożeń wywiadowczych funkcjonariusze  ABW wzięli udział w ostatnim z czterech warsztatów z partnerem zagranicznym. Warsztaty, które dla funkcjonariuszy ABW poprowadził INTCEN, odbyły się w dniach 12-13 stycznia 2021 r.

W webinarium uczestniczyła grupa 40 funkcjonariuszy, co stanowiło okazję do zaprezentowania roli europejskiego Centrum Analiz Wywiadowczych w dziedzinie rozpoznania zagrożeń hybrydowych i wywiadowczych dla bezpieczeństwa UE, w tym ochrony państw członkowskich przed zagrożeniami terrorystycznymi. W przedstawionych prezentacjach poruszano kwestię ochrony infrastruktury krytycznej, radykalizacji na terenie UE, a także budowania odporności państw członkowskich UE przed ekstremistyczną propagandą, mową nienawiści i aktami przemocy.

 

Projekt o nr PL/2018/PR/0061 współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Opcje strony

do góry