Nawigacja

Aktualności

Szef australijskiej służby specjalnej ostrzega, że sztuczna inteligencja (AI) może przyczynić się do zwiększenia poziomu radykalizacji

Szef australijskiej służby specjalnej zajmującej się bezpieczeństwem wewnętrznym ostrzegł, że sztuczna inteligencja (ang. artificial intelligence – AI) znacząco wpłynie na wzrost przypadków szpiegostwa na rzecz obcego państwa, dezinformacji i radykalizacji.

Internet jest „najpotężniejszym na świecie inkubatorem ekstremizmu” (ang. the world’s most potent incubator of extremism), powiedział szef Australijskiej Organizacji Bezpieczeństwa i Wywiadu (ang. Australian Security Intelligence Organisation – ASIO) Mike Burgess w przemówieniu, które wygłosił 24 kwietnia br. „Sztuczna inteligencja prawdopodobnie ułatwi i przyspieszy radykalizację” (ang. AI is likely to make radicalisation easier and faster).

Australijski rząd zmierza w kierunku nałożenia obowiązkowych ograniczeń na rozwój i wykorzystanie sztucznej inteligencji, tworząc w lutym panel ekspertów prawnych i naukowych w celu informowania o przyszłej polityce.

Źrodło

Opcje strony

do góry