Nawigacja

Aktualności

Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa proponuje nowe narzędzia

Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) wspiera organizacje oraz instytucje w kontekście zwiększenia świadomości oraz możliwości zapewnienia cyberbezpieczeństwa. W tym celu opublikowano zaktualizowaną wersję "Awareness Raising in a Box".

AR-in-a-Box umożliwia profesjonalistom, przedstawicielom małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw oraz podmiotom publicznym lub prywatnym, poszerzenie wiedzy na temat technik podnoszenia świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa. Ten kompleksowy zestaw narzędzi oferuje połączenie teoretycznych ram i praktycznych zasobów, umożliwiając organizacjom tworzenie dostosowanych programów podnoszenia świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa, w tym grywalizacji treści.

Zaktualizowana wersja AR-in-a-Box zawiera istniejący katalog instrukcji, gier i ćwiczeń, ale została również wzbogacona o nowy przewodnik dotyczący opracowywania wewnętrznych i zewnętrznych planów komunikacji w sytuacjach kryzysowych. Przewodnik po komunikacji w kryzysie cybernetycznym ma na celu pomóc organizacjom i ekspertom poprawić ich gotowość komunikacyjną i reakcję w czasach kryzysu cyberbezpieczeństwa. Ponieważ takie incydenty mogą mieć wpływ na kilka aspektów ich działalności, przewodnik zapewnia holistyczne podejście do ich ochrony oraz łagodzenia ryzyka i szkód.

Centrum Prewencji Terrorystycznych realizując swoją misję rozpowszechniania wiedzy na temat możliwości zapobiegania niekorzystnym zdarzeniom prowadzi m.in.: szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, które cieszą się dużym powodzeniem. W ramach omawianej tematyki poruszane są m.in.: zagadnienia związane z cyberterroryzmem, zagrożeniami hybrydowymi w formaterze cybernetycznej, a także możliwościami wykorzystania sztucznej inteligencji.

Źródło

Opcje strony

do góry