Nawigacja

Aktualności

Raport Europolu: Terroryzm w UE

Terroryści próbowali wykorzystać pandemię, mówi nowy raport Europolu dotyczący sytuacji i tendencji w zakresie terroryzmu w UE w 2021 r.

Według Europolu terroryści wykorzystują każdą okazję do niszczenia struktur demokratycznych, szerzenia strachu i polaryzacji społeczeństwa. W 2020 r. organizacje terrorystyczne próbowały wykorzystać globalną pandemię do szerzenia propagandy nienawiści i zaostrzania nieufności do instytucji publicznych. Opublikowany nowy raport dotyczący sytuacji i tendencji w zakresie terroryzmu w UE 2021 przedstawia cechy, fakty, liczby i trendy dotyczące ataków terrorystycznych i aresztowań w Unii Europejskiej w 2020 r.:

  • 57 zakończonych, nieudanych i udaremnionych ataków terrorystycznych w Unii Europejskiej (zgłoszonych przez Austrię, Belgię, Francję, Niemcy, Włochy i Hiszpanię); 
  • 21 osób zginęło w wyniku ataków terrorystycznych w Unii Europejskiej;
  • 449 osób zostało aresztowanych pod zarzutem przestępstw związanych z terroryzmem w 17 państwach członkowskich UE, co stanowi spadek o jedną trzecią w porównaniu z poprzednimi latami.

Więcej informacji: https://www.europol.europa.eu/activities-services/main-reports/european-union-terrorism-situation-and-trend-report-2021-tesat

Opcje strony

do góry