Nawigacja

Wydarzenia

Warsztaty podnoszące świadomość w zakresie dezinformacji

Funkcjonariusze CPT ABW uczestniczyli w warsztatach pt. „Przeciwdziałanie dezinformacji, odporni obywatele” które odbyły się w dniu 8 kwietnia 2022 roku w sali sesyjnej Rady Miejskiej we Wrocławiu.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach europejskiego projektu EU-Hybnet przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej we Wrocławiu oraz Urzędem Miejskim Wrocławia.

Projekt EU-Hybnet jest pierwszą inicjatywą UE, która skupia ogólnoeuropejskich praktyków i interesariuszy w celu zidentyfikowania i przeanalizowania wspólnych wyzwań i wymagań w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym. Prowadzi badania, zwraca uwagę na innowacyjne inicjatywy, organizuje szkolenia w celu testowania nowych rozwiązań i wydaje zalecenia dotyczące ich przyjmowania oraz standaryzacji.

We wrocławskim spotkaniu udział wzięli eksperci reprezentujący polskie służby, instytucje państwowe, centra naukowo-badawcze oraz przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego.

Celem warsztatów była dyskusja na temat przeciwdziałania dezinformacji oraz wypracowanie rekomendacji, dzięki którym możliwe będzie podniesienie poziomu świadomości w Polsce wobec tej jednej z form oddziaływania społecznego, po którą coraz częściej sięgają agresorzy.

https://www.un.org/securitycouncil/ctc/news/joint-open-briefing-counter-terrorism-committee-and-126719892253-isil-da%E2%80%99esh-and-al-qaida

Opcje strony

do góry