Nawigacja

Wydarzenia

Szkolenia administracji publicznej

Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW rozpoczęło szkolenia w ramach projektu PO WER.

 

Cykl szkoleń rozpoczął się 9 marca 2020 r. dwoma, dwudniowymi spotkaniami: 9-10 oraz 11-12 marca 2020 r. (od 13 marca 2020 r. do 14 kwietnia 2020 r. szkolenia zostały zawieszone z powodu COVID-19).

Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW, szkoląc pracowników administracji publicznej, dąży do poprawy świadomości antyterrorystycznej – a tym samym, podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Polsce”

Każde, dwudniowe szkolenie składa się w sumie z 16 godzin wykładów oraz zajęć praktycznych, podczas których omawiane są rekomendowane zachowania w trakcie wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym, podstawy cyberbezpieczeństwa, procedury przedmedyczne, identyfikatory radykalizacji oraz środki zabezpieczenia budynków administracji publicznej.

Kluczowym elementem szkoleń są ćwiczenia, które włączone zostały do bloków tematycznych. Zajęcia praktyczne dają możliwość przećwiczenia zaleceń i rekomendacji CPT ABW z doświadczonymi trenerami i ekspertami, którzy od razu wyjaśniają pojawiające się wątpliwości łamiąc przy tym stereotypy i przełamując obawy.

Program szkoleń CPT ABW został opracowany podczas wielu, krajowych spotkań eksperckich organizowanych w 2019 r. oraz wielostronnej współpracy z zagranicznymi służbami specjalnymi, która jest realizowana przez Centrum z Chorwacką Służbą Bezpieczeństwa (SOA).

 

Opcje strony

do góry