Nawigacja

Aktualności

Otwarte spotkanie Komitetu Antyterrorystycznego i Komitetu Sankcji wobec ISIL i Al-Kaidy

Dnia 7 kwietnia 2022 roku pod przewodnictwem Komitetu Antyterrorystycznego i Komitetu Sankcji 1267/1989/2253 odbył się otwarty briefing przedstawicieli państw członkowskich, analityków, decydentów, ekspertów oraz przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego.

Od 2014 roku Państwo Islamskie przenika do Afryki i wydaje się, że zyskuje na sile zajmując znaczące pozycje w wielu regionach, co budzi poważne obawy. Najważniejsze filie ISIL w Afryce Zachodniej to: Wielka Sahara, Burkina Faso, Mali oraz Niger, a także Egipt, Libia i Somalia.

Konferencja odbyła się w sali Rady Gospodarczej i Społecznej w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, z możliwością dołączenia zainteresowanych prelegentów za pośrednictwem platformy internetowej. Celem spotkania była analiza ewolucji zagrożenia, jakie stanowi ISIL w Afryce oraz reakcji państw członkowskich na to zagrożenie, a także podkreślenie perspektywy społeczeństwa obywatelskiego.

https://www.un.org/securitycouncil/ctc/news/joint-open-briefing-counter-terrorism-committee-and-126719892253-isil-da%E2%80%99esh-and-al-qaida

Opcje strony

do góry